چهار مدل شوهر داریم. البته مدلهای زیادتری شوهر داریم! ولی اکثر آنها در یکی از این چهار تیپ شخصیتی می گنجند:

 

پیت منفعل

سام غیر قابل اعتماد

مایک با شکوه

تام سنتی

من یه توضیح کوتاهی در مورد این چهار مدل شوهر می دهم. ببینید شوهر شما جزو کدام دسته است؟

پیت منفعل:این مدل شوهر با ایفای نقش قربانی،شما را به پشتیبانی همه جانبه از خودش دعوت میکند!گاهی میخواهد او را در آغوش بگیرید و به او بگویید که همه چیز روبراه خواهد شد.او برای به دام انداختن شما کار خاصی نمیکند و نکته همین است. او با انجام ندادن کارهایی که باید انجام بدهد شما را وادار به حمایت از خودش می کند. تظاهر میکند که نمیتواند نیازهای خودش را برآورده کند و مثل بچه ای به شما نیازمند است.

سام غیر قابل اعتماد: جذاب و خوشرو،مدام در حال نقش بازی کردن است. زیادی به خودش توجه دارد و حقیقت وجودی خودش را به شما نشان نمیدهد بلکه از شما میخواهد او را به گونه ای ببینید که تظاهر می کند هست.

مایک باشکوه: همیشه خیال میکند با بقیه فرق دارد و از همه یک سرو گردن بالاتر است به همین دلیل شما باید به او توجه نشان دهید و نیازهایش را برآورده کنید. ممکن است گاهی از صفت خوب و برجسته ای برخوردار باشد که شما از آن خیلی خوشتان می آید. هرگز نمیتواند به خودش بخندد اما اگر با هواپیما مسافرت کند توقع دارد بلیت معمولی او را به بلیت درجه  یک بدون هیچ وجه اضافی تغییر دهند! و اگر شما را سد راه خوشگذرانی خود ببیند به راحتی تنهایتان می گذارد.

تام سنتی: خودش را پشت رسم و رسومات قایم میکند. ادعا میکند آداب و رسوم را دنبال میکند اما در حقیقت تنها به توجه خاصی که در آن زمان به جنس مذکر می شد اهمیت میدهد یا به عبارتی تنها مرد سالاری گذشته و کنترل پدر سالاری را از آداب و رسوم قدیمی دنبال میکند.

 برگرفته از کتاب از لوس کردن شوهرتان دست بردارید نوشته جان ب آردن و ویکتوریا آردن ترجمه نازنین ابراهیمی انتشارات نسل نو اندیش

/ 3 نظر / 17 بازدید
تاتوره سپيد

سلام من دوباره برگشتم به دنياي مجازي... بم سر بزن.

ارزو

حق داری به خدا توکل کن به خدا اعصابت رو بخاطر اونا خورد نکن ایشالا که خدا خودش ادبشون میکنه

jojehayemaman

سلام نگینم 27 ساله متاهل دوتا ووروجک دارم ...همسر من هیچ کدوم نبود کلامستقل از هرچه که گفتیده ..خوشحال میشم شماهم بیاید پیشم.http://jojehayemaman.persianblog.ir[شوخی]